فرزاد فره وشی | پروژه‌ی فیلم مسدود
13770
rtl,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-13770,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-content-sidebar-responsive,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.1,qode-theme-bridge,qode_advanced_footer_responsive_1000,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

پروژه‌ی فیلم ” مسدود “

شماره‌ثبت در بانک فیلمنامه: ۲۳۳۸۱۵

وضعیت: در حال پژوهش و نگارش | پروانه‌ی تولید: دارد | پخش: شبکه‌ی نمایش خانگی | شیوه‌ی تولید: مستقل | تهیه‌کننده: فرزاد فره وشی | مجری طرح: موسسه‌ی آفاق هنر خلاق | زمان تولید: ۱۴۰۰ 

مسدود برابر فارسی Block در زبان انگلیسی است که این امکان در فضای مجازی بسیار مورد استفاده است. این موضوع سبب ساز ایده‌ی اصلی فیلم مستند مسدود شده است و پرسش مهّمی را مطرح می‌کند: اگر بپذیریم که حضور در فضای به معنای دیده شدن ( در هر حوزه‌ای) است، چرا یکدیگر را مسدود می‌کنیم؟

در عصر حاضر که شرایط اجتماعی در جهان به سمت ارتباط انسان‌ها با هم است، در ایران تعریف دیگری به خود گرفته است و مراجعات در صفحه‌ها و شبکه‌های اجتماعی جنبه‌های دیگری مانند: دوست‌یابی، اخاذی، تبلیغات و درآمدزایی، تهدیدها و… بیشترین کاربرد را دارد تا ارتباط و تبادل افکار و اندیشه! نمود بیرونی این رفتار در جامعه و یا بالعکس قابل لمس است. در فضای کلان شهرها اکثر افراد حاضر در اجتماع سپری برای جلوگیری از ارتباط با دیگران روبروی خود قرار می‌دهند و فرقی نمی‌کند کارمند باشند یا کارفرما و یا حتی ارباب رجوع. در سال‌های اخیر درگیری و گلاویزی گزینه‌ی اوّل برای پیش‌برد امور است و این موضوع در ارتباط‌های منجر به ازدواج هم دخیل است و عموماً در این فضا بانوان فرصت گفتگو به طرف مقابل را نمی‌دهند. امّا در شهرهای کوچک و روستا از سمت دیگر فضای ارتباط تنگ است. در آن جامعه‌ی کوچک و ساده به دلیل زیرنظر بودن و دست به دست شدن سریع آمارها اغلب سعی در پنهان کردن امورشان دارند!

روند نگارش موضوع فیلم مسدود با مشارکت بانوانی (زیرا بیشترین آمار مسدودی را اعمال می‌نمایند) که در فضای مجازی به شکل‌های گوناگون حضور دارند و دارای اندیشه و دیدگاه در این مورد هستند شکل می‌گیرد و پاسخ پرسش‌های زیر این مهم را می‌شکافد:

چنانچه تمایل به ذکر نام خود ندارید، بنویسید: بی نام
چگونه با شما در ارتباط باشیم؟