فرزاد فره وشی | هنرکده‌ی فر فیلم
17929
rtl,page-template-default,page,page-id-17929,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-content-sidebar-responsive,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.1,qode-theme-bridge,qode_advanced_footer_responsive_1000,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

هنرکده‌ی فر فیلم

تاریخ‌چه‌ی شکل‌گیری:
در سال ۱۳۸۳ فرزاد فره وشی بنیان موسسه‌ای فرهنگ و هنری به نام پارس هنر را گذاشت. این مجموعه با هدف تولید فیلم‌های داستانی و آموزشی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل پرونده داد. در آن زمان دو مانع وجود داشت: یکی تجرد مدیر مسئول و نامی که در آن زمان موافقت نشد. به همین جهت کریم سعیدیان جایگزین فرزاد فره وشی به عنوان مدیر مسئول شد و نام موسسه به آفاق هنر خلاق تغییر نام داد. فره وشی به عنوان مدیر عامل و وکیل موسسه تعیین شد. با طولانی شدن روند اداری و اخذ قطعی پروانه‌ی فعالیت موسسه، فره وشی با همکاری مانی هاشمیان مدیرمسئول موسسه‌ی فرهنگ و هنر رها فیلم در سال ۱۳۹۲ چند پروژه را برای پخش در شبکه‌ی نمایش خانگی آغاز کرد: سریال روزنه‌ی آبی، سریال رقص دایره، حال ما خوب نیست، مرگ نقش، ستاره‌های حیران، من حسن عظیمی هستم و… سال ۱۳۹۶ پروانه‌ی فعالیت موسسه‌ی آفاق هنر خلاق در حالی صادر گشت که پروژه‌های سریالی با نام رهافیلم مجوز ساخت گرفته و به ناچار آفاق هنر خلاق در بخش مجری طرح فعالیت خود را آغاز کرد. در سال ۱۴۰۰ پروانه‌ی فعالیت موسسه‌ی سینمایی هنرکده‌ی فر فیلم از سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را اخذ و در اساسنامه‌ی آن ساخت فیلم و پخش فیزیکی و برخط و ضمناً انتشارات وزان قرار گرفت.

 اهداف:

  • حمایت از فیلم‌های مستقل جهت ساخت، پخش یا نمایش.
  • ساخت فیلم‌های داستانی و مستند در چهارچوب ارتقای فرهنگی، آکاه سازی و فرهنگ سازی جامعه.
  • فعالیت پژوهشی، کشف و معرفی افراد جریان ساز و تاثیرگذار در جامعه و ارائه به صورت فیلم مستند یا داستانی.
  • انتقال تجربه برای ارتقای سطح توانمندی فعالان مستقل فیلمسازی به صورت برگزاری کارگاه آموزشی یا جذب کارآموز در پروژه‌های در حال ساخت.
  • اتصال پروانه‌ی فعالیت سکوی نمایش برخط (پلتفرم پخش آنلاین) که پیشتر از سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر سازمان صدا و سیمای ج.ا.ا به شماره پروانه‌ی ۱۱۹۵ TR جهت پخش آنلاین و آفلاین محتواهای تولید شده یا جذب شده توسط سازندگان خارج از موسسه به منظور حمایت.
  • انتشار و توزیع فیزیکی آثار با اخذ پروانه رسمی مراجع ذیربط مانند سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا ساترا و رسانه‌های دیجیتال که شمارگان در آن درج شده باشد.
  • اتصال پروانه‌ی فعالیت انتشارات به این مجموعه جهت حمایت از متون پژوهشی و تسهیل شرایط انتشار توسط پخش‌کننده‌های معتبر.
  • نمانام (برند) ثبت شده به شکل دستخط فرزاد فره وشی برای تمام امور مذکور مورد استفاده قرار می‌گیرد.